Mutlu olmanın yolları 2

Uzun bir süre, benim için güzel bir yaşam başlamak üzere diye düşündüm. Gerçekten güzel bir yaşam! Ama her zaman, aşılması gereken bir engel daha vardı önümde. Öncelikle yapılması gereken bitmemiş bir iş, tamamlanması gereken bir hizmet, ödenecek bir borç... 

    Hemen sonra güzel bir yaşam başlayacak. Sonunda yaşamın zaten bu engellerden oluşmakta ve mutluluğun sırrının bu engellerin aşılmasında olduğunun ayırdına vardım. Asıl yol mutluluğun ta kendisidir. Öyle ki yaşanan her anın keyfini çıkarmalı ve bu anları özel biri ile paylaşarak daha da keyfini duyumsamalıyız. Zaman hiç  kimseyi beklemez, zamana ayak uyduramazsanız, her zaman onun gerisinde kalmaya mahkumsunuzdur.  

    Öyleyse, daha fazla mutlu olmak için; okulun bitmesini, okula gitmeyi, on kilo vermeyi, 6 kilo almayı, çocuk sahibi olmayı, çocukların büyüyüp evden ayrılmalarını, işe başlamayı, emekli olmayı, evlenmeyi, boşanmayı, cuma akşamını, cumartesi sabahını, yeni bir araba ya da ev  almayı, baharı, yazı, sonbaharı, kışı, ayın birini,  şarkınızın radyoda çıkmasını, ölmeyi ya da yeniden doğmayı beklemeyin.

       Mutluluk sizin için bir hedef değil yol olmalıdır… 

MUTLU KALINalıntıdır


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !